Regensburg

Děkujeme za splněné přání

DoRA Centrum – Vinice a malá útulná tělocvična, to je místo, kam se rádi vracíme. V úterý a ve čtvrtek pod vedením naší cvičitelky Stáni tady posilujeme své svaly, povzbuzujeme pozitivní myšlení, tedy pečujeme o své zdraví. Ani zpívání pěkných písniček nám není cizí.

Na jaře jedno cvičení začalo zcela neobvykle. Dostala se k nám informace, že bychom se mohli zapojit do projektu „Plníme přání seniorům“. Začali jsme přemýšlet, co by bylo zajímavé a co bychom chtěli prožít. Vzhledem k tomu, že máme i kurz němčiny, nakonec se rozhodlo, že bychom rádi navštívili naše družební město Regensburg a poznali stejně nebo podobně zaměřenou skupinu seniorů. S nimi navázali kontakt a dále se vzájemně navštěvovali. Stáňa tedy začala s vedením Dory vyjednávat a připravovat akci.

Projekt se poslal a s netrpělivostí jsme čekali konec června, zda se vybere celá finanční částka. Už to vypadalo, že to nevyjde. Ale náhle posledních pár dnů před ukončením sbírky jsme s úžasem a radostí zjistili, že díky níže zmíněným sponzorům a za velké pomoci SEDOXO byla celá částka vybrána.

Termín zájezdu se stanovil na 28. srpna. V ten den probíhal „Festival seniorů“.

Den „D“ nastal. Ráno v 7 hodin jsme nasedli do autobusu řízeného půvabnou paní řidičkou Kateřinou z cestovní kanceláře Sochor. A vyjeli jsme k našim bavorským sousedům. Společnost nám dělali řidička Kateřina, Standa Tyšer a Josef Kopřiva coby průvodci. Cesta nám krásně ubíhala, na hraničním přechodu Rozvadov a pak ještě kousek před Regensburgem jsme si dali přestávku, abychom si protáhli ztuhlé nohy a samozřejmě se občerstvili.

Po 11. hodině nás přivítal Regensburg. Zaparkovali jsme na parkovišti Donauzentrum a do 13. hodiny jsme měli možnost prohlídky města, nákupů a občerstvení.

Cílem naší návštěvy města bylo posezení a seznámení se s tamějšími seniory v slavnostním stanu Glöck na Dultplatze.

Stan byl obrovský s velkým množstvím stolů a lavic. Prostředí kolem, to byla jedna velká pouť. Atrakce, stánky se suvenýry i s občerstvením. Stan byl plný.

Rezervovaná místa pro nás se nacházela kousek od pódia, kde vyhrávala dechová kapela. Slavnost byla zahájena slavnostním projevem starosty a místostarostky města Regensburg a slavnostním naražením sudu. Zdravici z Plzně předal pan Tyšer a Kopta. Měli jsme i oběd – grilované kuřátko a zlatavý mok – pivo. Když jsme se posílili, začali jsme se seznamovat a družit se seniory. Myslíme, že jsme poznali zajímavé lidi, a doufáme, že v blízké době pozveme seniory na oplátku k nám, a ukážeme jim naše krásné město a DoRA Centrum, kam tak rádi chodíme.

V 17 hodin jsme tohle nádherné místo opustili a autobus nás odvážel zpět k našim domovům. Byl to nádherný zážitek.

V rámci projektu „Plníme přání seniorům“ vyhlášeného agenturou SODEXO Česká republika a za pomoci sponzorů Evka, Fanda, LM, Miriam K., NEXTUP, PR.Konektor a rodina Kačinova nám bylo splněno přání navázat družbu se seniory v Regensburgu – našem družebním městě.

Za velkou organizační podporu děkujeme naší agentuře DoRA, její ředitelce p. Mgr. Pavlíně Brabcové, p. Lence Bryndové, p. Stanislavovi Tyšerovi – př. Rady seniorů města Plzně, p. Věře Kotrbové jako tlumočnici a cestovní kanceláři Sochor.

Majka a Stáňa Adamcová